Okul Yaşantısı


Okula Giriş Çıkış Saatleri ve Devam Durumu

Anaokulumuzda 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan özel izinle resmi tatiller haricinde sürekli devam etmektedir. Buna göre bir ders yılı 180 iş gününden oluşmaktadır. Bu süreye Yaz Okulu dahil edilmemiştir.  

ANaokulumuzda tam gün olup, eğitim öğretim faaliyetleri, 09:00-16:00 saatleri arasındadır.  Bu saatler dışında okulumuz Sabah 07:30 akşam 18:45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öğrencilerin anaokuluna düzenli olarak devam etmeleri ve zamanında gelip gitmeleri gerekmektedir. Hastalık halinde veli, durumu okul yönetimine bildirmelidir.

Ayrıca velilerimizin, önemli bir mazeret olmadığı sürece, çocuklarının okula zamanında gelmesine özen göstermeleri, yapılan eğitim öğretim programının aksamadan yürütülmesi ve bütünlüğünün bozulmaması açısından önem taşımaktadır.

Öğrencilerin Okuldan Erken Alınması ve 3. Şahıslara Teslim Edilmesi

Eğitim Öğretim yılı başlangıcında her öğrencinin velisinden, "Öğrenciyi Okuldan Alacak Kişiler İçin Veli İzin Formu"nu doldurmaları istenir. Bu formda ebeveynler dahil üç kişinin ismi belirtilmelidir. Çocuğun 3. Şahıs tarafından okuldan alınması veya erken alınması durumunda öğrenciyi almak için gelen kişi, okul müdürünün uygun görmesi durumunda  ilgili kişiye teslim edilir. Bilgilerin uyuşmaması ve gerekli görülen durumlarda öğrencinin okuldan ayrılmasına izin verilmeyecektir.

Servis ile giden öğrencilerin okuldan velisi tarafından alınması durumunda, öğrencinin velisi, durumu en geç 15:00'e kadar okul yönetimine bildirmesi gerekmektedir. Veli öğrencinin kendisi tarafından alındığını ve o gün servisle gitmeyeceğini okul yönetimine bildirmesi gerekmektedir.

Öğrenci Kıyafeti

Anaokulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle anaokulu öğrencileri için, yaşları, eğitim ortamları düşünülerek mümkün olduğunca rahat edebilecekleri (eşofman, şort vb.) ve kirlenip, yıpranmasından rahatsızlık duymayacağınız kıyafetlerin tercih edilmesini rica ederiz.

Kayıp Eşya

Öğrencilerin giysilerine, kime ait olduklarının anlaşılması için, arma, işaret, isim (yıkandığında silinmeyecek bir asetat kalemle) yazılmalıdır. Kayıp eşyalar, üzerlerindeki bilgilerden yola çıkılarak öğrenciye geri verilir. Sahibi bulunamayan eşyalar geçici bir süre muhafaza edilir.

Mobil Uygulama ve Cep Telefonu SMS

Güncel iletiler, mobil uygulama veya cep telefonu mesajı olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Gerektiğinde geri dönüş yapabilmeniz için, mesajlarınızı günlük olarak kontrol etmenizi rica ederiz.